Realizacja Mieszkania w Kamienicy Przy Parku na Sprzedaż

02.01.2020

To mieszkanie na sprzedaż przy parku znajduje się w pięknej, zrewitalizowanej kamienicy w bezpośrednim sąsiedztwie miejskiego parku. Inspiracją dla naszego projektu były wiejskie rezydencje w stylu hampton i cottage, których nastrój staraliśmy się przenieść do wnętrza, uzupełniając całość o dodatki w stylu skandynawskim, nadające wnętrzu lekkości.

Mimo bardzo silnego atutu jakim jest lokalizacja apartamentu, który nie tylko znajduje się w centrum miasta, ale dodatkowo ma balkon skierowany na park, musieliśmy również zadbać w tej inwestycji o niepowtarzalny styl wnętrza i funkcjonalne rozwiązania, które będą nastrajały pozytywnie właścicieli, jednocześnie zapewniając wygodne i łatwe życie. Nie wystarczy tylko patrzeć przez okno na piękną okolicę.


 

Mieszkanie jest niewielkie, bo ma tylko 36m2, ale poprzez odpowiednią aranżację udało się uzyskać wrażenie większego metrażu. Wnętrze zostało wyposażone w meble dębowe robione na wymiar. W strefie kuchennej postawiliśmy wyspę, w której umieściliśmy wygodne szuflady. Nad wyspą wprowadziliśmy wiszącą konstrukcję stalową, na której możemy powiesić naczynia, hodować zioła. Wreszcie zdecydowaliśmy się na zabudowane szafy, dzięki którym udało się nam zrobić użytek z każdego centymetra tej przestrzeni.

Wszystko to spowodowało optymalne wykorzystanie małej powierzchni, dając doświadczenie otwartości i przestronności.


 

Mieszkanie posiada również sporą łazienkę i kompaktową, ale przytulnie zaprojektowaną sypialnię.

Elementem, który tworzy dodatkowy klimat i stanowi estetyczny wyróżnik wnętrza są przeszklone drzwi z półokrągłym wykończeniem, które prowadzą do sypialni. To rozwiązanie daje wrażenie oddechu, które trudno byłoby uzyskać, gdybyśmy tutaj stworzyli zwykłe wejście z tradycyjnymi drzwiami.

Jak wszystkie nasze mieszkania na sprzedaż, również ten apartament został w pełni urządzony i przygotowany w sposób umożliwiający natychmiastowe zamieszkanie. Zadbaliśmy o oryginalne dodatki, korzystając z oferty między innymi takich dostawców jak Westwing czy VivreHome. Odsłoniliśmy ścianę z cegieł, podkreślając wyjątkowy charakter tego mieszkania w kamienicy, a na koniec wyczarowaliśmy błogi, sielski nastrój pełen dobrej energii.